Українська писанка

день святого валентина


Головною прикметою Великодня є яйце, знак відродження всього живого, пробудження. Яйця на Великдень фарбують і називають крашанками, а коли майстри наносять на них візерунки, розписують їх, то такі яйця називають писанками.
Юні писанкарки з Недобоївської ОТГ зі Ставчанської ЗОШ, Долинянської ЗОШ, Недобоївського НВК, та Керстенецької ЗОШ були гостями у сільській бібліотеці с. Недобоївці і показали неабияку майстерність у цьому виді мистецтва...Відвідувачі поринули у світ гармонії та краси через високе мистецтво української писанки.

                             Патріотична година під назвою:                                                   "Ми нація єдина - твої ми діти Україно"

У гарну березневу днину, на базі Недобоївської бібіліотеки філії Хотинської ЦБС відбувся районний семінар на тему: Національно-патріотичне виховання в умовах сьогодення. Дорогих гостей привітав сільський голова об'єднаної територіальної громади з центром в Недобоївцях Юзва Ю.М. побажав усіх гараздів та творчих успіхів запевнив що бібліотечні працівники - це сіячі мудрого доброго вічного, та зробив історичний екскурс в історію села Недобоївці. В умовах сьогодення неабиякого значення набуває національно патріотичне виховання, високий рівень якого допоможе запобігти подальших конфліктів, кровопролиття на Сході в зоні АТО. Усім присутнім було запрропоновано патріотичну годину під назвою: "Ми нація єдина - твої ми діти Україно". Ведучий Щербатий Дмитро та Виклюк Олена у вишиванках розпочали патріотичну годину, через увесь захід червоною ниткою пройшло те , що ми нація єдина, ми не скорений мирний український народ, який любить і поважає свою Батьківщину, державу, свою націю. Відкрила зустріч Бурячок Олександра піснею про Україну та пісня Небо синє синє.
Вірш молитву матері прочитала Світлана Руснак хвилюючи-ми були слова молитви "Тож встаньте всі і голови схиліть. Згадайте тих, хто йшов через фронти і з вдячністю хвилину помовчіть, щоб пам'ять в нашім серці зберегти!".
особливо святого змісту набули слова: Слава Україні - Героям Слава! Ці слова було адресовано таким хлопцям - недобоївчанам які були на сході в зоні АТО: Сінчук Петро, Козар Іван, Рудницький Іван, Рудницький Віталій, Полуян Руслан,та Шевчук Роман, який був присутнім на зустрічі в бібілотеці. Цікава та змістовна розповідь про воєнні дії у зоні АТО, важкі спогади про будні та страхіття війни все це згадував Роман, але запевнив що він боронив свою країну своє село, свою родину, кохану дружину - Марину, та трійко синочків, справжніх українців.
 Молодші школярі Норик Олександр та Головко Олександра подарували присутнім вірші про мир, а сама маленька учасниця Садова Крістінка подарувала такі рядки:

  Мир на землі, це дім і мама, й тато,
  й любові стільки - просто через край
  це та земля, де щастя є багато
   і в кожній хаті, хліба - коровай.

\Якими доречними стали слова" Ми впевнені , що Україна - єдина, соборна, унітарна Держава, і для збереження її цілісності та незалежності відбулася революція гідності, на закінчення Ілона Майданська прочитала вірш "Україно молюся за тебе". Після такої зустрічі ми сподіваємось, що наші юні глядачі учні Недобоївського НВК виростять справжніми патріотами України.


                                  « Живе у пам’яті Тарас»                                    свято присвячене 202 річниці з Дня народження Т. Шевченка

Літературно-музичну композицію « Живе у пам’яті Тарас» присвячену 202 річниці з Дня народження Т.Шевченка провели бібліотечні працівники села Недобоївці що на Хотинщині. Про життя та юнацькі роки, зовнішність та удачу, славу, талант поета – художника, співака, пісенну Шевченкіанну розповіли працівники бібліотеки Валентина Щербата, Людмила Чебан, сільського БК Альона Казанкова, Григорій Гайдеєк, викладач художньої школи – Світлана Руснак.
   Пісні на слова Т.Шевченка «По діброві вітер виє», «Утоптала стежечку» - лунали у виконанні сестер Альони, Маїй, Наташі Палій, «Думи мої, думи мої» – вокальної групи, народна пісня «Та орав мужик край дороги», «Святкова» на слова і музику Гр.Гайдеєка виконав народний аматорський ансамбль Гармошкарів. «Ой служив я в пана – виконав Василь Тодосійчук, Олександр Норик, Назар Майданський, Петро Руснак читали вірші поета, Людмила Чебан провела вікторину, оглянуто тематичну виставку робіт учнів художньої школи. Допомогу у музичному супроводі надав Григорій Щербатий.
  Піснею «Реве та стогне Дніпр широкий» співали стоячи всі присутні на святковому заході. Співаючи, переконуємося, що твори Шевченка є насправді народними, лунають і лунають вічно.


                      Відкриття новорічної ялинки 2016.

Тихим суботнім вечером у селі Недобоївцях, що на Хотинщині, відбулася значна подія – вперше в історії села засяяла Новорічна ялинка красуня, на площі біля будинку культури.
         Дякуючи чималим зусиллям клубних та бібліотечних працівників було проведено цікаве та змістовне свято. Великими оплесками дітвора зустріла головних героїв Діда Мороза та Снігуроньку.

       Загадки, конкурси та інші новорічні забави запропонувала діткам бібліотекар по роботі з дітьми Людмила Чебан. Гарно зустріли фольклорний колектив Недобоївського будинку культури, щирими оплесками славнозвісний ансамбль «Гармошкарі», та тріо сестер Альони Казанкової, Наталі Садової та Майї Білоус. Директор будинку культури А.Д. Казанкова підготувала гарний концерт у якому брали участь: Бурячок Олександра, Щербаті Вікторія та Дарина, Томін Людмила.
      З щирими теплими привітаннями звернулись до жителів села голова сільської ради Юзва Ю. М., заступник – Мігалатюк А.В., депутат райради Тодосійчук В.І. Усі побажали присутнім усіх гараздів у новому році та мирного неба над головою. Після урочистого запалення Новорічної красуні, небо над Недобоївцями засвітилось вогнями святкового феєрверку , що викликало в дітей море радості та задоволення.


                                         "ЛЕЛЕКА"

В бібліотеці села Недобоївці діє клуб молодої сім’ї «Лелека». Основною формою діяльності клубу є організація спілкування молодих сімей. Отже в неділю 1 листопада сільська бібліотека гостинно відчинила двері молодим подружжям, яких запросила на сімейне свято «Ми всі одна сім’я – єдина ми родина!» Адже таке свято – це ще одна сходинка до сімейного зближення, до родинного єднання «в сім’ї вольній, новій». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять свого роду. Із задоволенням шість подружніх пар відвідали бібліотеку це подружжя: Казанкових Андрія та Альони, Руснак Петра та Світлани, Заньковських Романа та Тетяни, Кашерних Володимира та Мирослави, Савчук Валентина та Діни, Садових Олександра та Наталі. На святі молоді сім’ї змагалися за звання кращої сімейної пари. По традиції свято відкрили презентацією сім’ї. Як гарно та змістовно представляли учасники свої сім’ї. Наступним завданням було створення сімейного герба. Герб сім’ї – це традиції, які панують у кожній родині, звичаї, корені сім’ї її мрії та достоїнства. Ще два конкурси для чоловіків та жінок під назвою «Чи знаєте ви свою другу половинку?!» відбулися гарно у невимушеній обстановці.. кожна сім’я старалась довести, що вона краща, закінчився сімейне свято грою «Нянька» і суддівське журі одноголосно визначило кращу сімейну пару., завідуюча філією Щербата В. М. привітала молоду сім’ю Кашерних і вручила їм диплом кращої сімейної пари. Всі присутні молоді пари отримали подарунки на згадку.

                                                             "Захист Вітчизни"

МИ З ТОБОЮ ОДНІЄЇ КРОВІ.


 (вірш присвячується українським солдатам)
Ми з тобою однієї крові.
Ти став рідним мені,солдате!
Я пишаюсь,мій брате тобою.
Ти пішов в бій-всіх нас захищати.

Ти молитву народу відчуєш,
Вона буде,мов щит закривати.
Знаю,зараз в окопах ночуєш
Знаю,мусиш за нас убивати.

Ти пробач,за холодні ночі,
Ти пробач,що недоїдаєш.
Я підтримати тебе хочу,
Сподіваюсь,ти відчуваєш.

Скоро ти повернешся додому
І домівка тебе зігріє.
Зніме тяжкість війни і втому,
Так,як дім тільки рідний вміє.
 
Повернешся в свою родину,
Та з роками війну не забудеш.
Правду,скажеш на всю Україну,
Бо боятись ти вже не будеш



                            "Моя родина у вишиванці"


Свято осені у нашій бібліотеці

      Недобоївська бібліотека провела свято осені з наймолодшими читачами бібліотеки. Мета його ознайомити читачів з літературою, яка розкриває теми природи та її довкілля.

 

 

ОСІНЬ
Сіла осінь на порозі,
Довгі коси розплела,
Спілі яблука на возі
До бабусі привезла.

Вітром  двері відчинила:
- Дари з воза забирайте!
Павутинкою злетіла:
- Через рік мене чекайте!
Л. Новикова


                   А ми тую козацькую славу збережемо...

       14 жовтня щорічно відзначається "День українського козацтва". Козацтву належить особливе місце в історії України. Саме козацтво було тією силою, яка активно вплинула на історію нашої Батьківщини. У Недобоївській бібліотеці відбулося свято "А ми тую козацькую славу збережемо". Мета заходу: пояснити виникнення козацтва та його роль у житті українського суспільства.


              Літературне свято "Книга - душа народу!".

          Кожен торує власну дорогу до істини та незаперечним є те, що шлях цей пролягає через книгу. Сила друкованого слова спонукає шанобливо схилити голову перед тими, хто присвятив життя служінню книги. Книга - це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця, творча думка і презентація ідей.